X

Svarīgi - labas aizdedzes sveces!

Automašīna, kura darbojās uz degvielas veidu, kura tiek aizdedzināta ar dzirksteles palīdzību, stabilai dzinēja darbībai ir nepieciešama kvalitatīva aizdedzes sistēma.
Jebkurš auto ražotājs ir noteicis maiņas intervālu aizdedzes svecēm, vidēji automašīnām tas ir no 60 000 līdz 120 000 km, lietojot degvielas veidu - benzīns. Pārbūvējot automašīnu uz autogāzi, dzirksteles kvalitāte ir vēl svarīgāka, jo autogāzes oktāna skaitlis ir augstāks nekā benzīnam - attiecīgi benzīnam tas ir 95-98 un autogāzei 103 ~ 106. Autogāzes degmaisijumu ir salīdzinoši grūtāk aizdedzināt, nekā benzīna degmaisijumu, aizdedzes sistēmai ir jānodrošina augstāks spriegums, lai aizdedzinātu gāzes degmaisijumu (skatīt grafiku zemāk). Tieši šī faktora rezultātā pie nolietotu sveču gadījuma parādās nestabila dzinēja darbība uz autogāzi un nomainot degvielas veidu uz benzīnu problēmas nav. Mēs iesakām lietot aizdedzes sveces, kuras paredzētas dzinējiem aprīkotiem ar autogāzi, vai aizdedzes sveces nomainīt uz pusi samazinot to teorētisko automašīnas ražotāja noteikto nomaiņas intervālu. Ja aizdedzes sveces netiek mainītas, aizdedzes sistēma, tas ir aizdedzes spole un svečvadi ir pakļauti augstam bojājuma riskam.


Rezerves daļu tirgū ir pieejamas augstas kvalitātes NGK LPG aizdedzes sveces, pieejamas arī pie mums. NGK LPG LaserLine aprēķinātais un ieteicamais nomaiņas intervāls 60 000 km:


Degvielas izmaksu kalkulators
Benzīna patēriņš
12.5 l / 100 km
Nobraukums
30000 km
Degvielas cena Benzīns
1.35
Gāze
0.54
Izmaksas
Ietaupīts